Często zadawane pytania – FAQ

Poniżej zamieściliśmy listę najczęściej zadawanych pytań. Staraliśmy się przewidzieć jak najwięcej możliwości, jeśli jednak nie znalazłeś/aś odpowiedzi na swoje pytanie – napisz lub zadzwoń do nas.

Tel. 22 100 26 00
e-mail: sport@iexpert.pl

Często zadawane pytania

Tak, w programie Pewnie na Rower casco roweru działa zarówno w przypadku kradzieży z zamkniętego pomieszczenia (np. garażu, piwnicy), jak i „z ulicy”, należy spełnić warunek w postaci zabezpieczenia odpowiednim zapięciem do elementu stałego.

Tak, jeśli pomieszczenie jest zamykane na kłódkę lub zamek wielozastawkowy. Równorzędnym zabezpieczeniem jest elektroniczny system zamykania bramy.
W przypadku kradzieży roweru, w pomieszczeniu i/lub zabezpieczeniach muszą być widoczne ślady włamania.

Rower musi być odpowiednio przypięty za pomocą zabezpieczenia:

  • rower do 3 tys. zł: zapięcia na linkę, stalową, spiralną, pancerną, łańcuchy z zamkiem, zapięcia kabłąkowe (szeklowe) z zamkiem lub zabezpieczenia składane.
  • rower o wartości powyżej 3 tys.: łańcuchy z utwardzanej stali o grubości min. 8 mm z zamkiem, zapięcia kabłąkowe (szeklowe) ze stali z podwójnie blokowanym zamkiem ze stali specjalnie hartowanej lub zabezpieczenia składane o grubości min. 5 mm.

Nie, podstawą ubezpieczenia Pewnie na Rower jest NNW, do którego można dokupić OC oraz pozostałe elementy ochrony.

Tak, ubezpieczenia NNW i OC oraz ubezpieczenie bagażu działają tak samo, jak w przypadku jazdy na własnym rowerze. Ochroną nie będzie objęte jedynie zniszczenie wypożyczonego roweru.

Ochroną mogą zostać objęte rowery składane z osobno zakupionych części, jeśli klient ma rachunki za zakupione części (nie starsze niż 48 miesięcy). Wartość roweru będzie zgodna z wykazanymi rachunkami.

Tak, wykupienie casco dla roweru o wartości przekraczającej 20 tys. zł jest możliwe — wymaga jednak przygotowania indywidualnej oferty. W tym celu prosimy o kontakt z nami pod numerem 22 100 26 00 lub mailem na adres: sport@iexpert.pl

Tak, ale tylko w przypadku, gdy właściciel prowadzi firmę w formie jednoosobowej działalności gospodarczej i on jest użytkownikiem roweru.

Nie, polisa nie działa podczas zawodów. Z ochrony wyłączone są też wszystkie dyscypliny rowerowe wysokiego ryzyka np. kolarstwo górskie.  

Każdą szkodę z ubezpieczenia rowerzysty Pewnie na Rower można zgłosić w PZU telefonicznie pod numerem 801 102 102 bądź na stronie internetowej zgloszenie.pzu.pl

Tak, do wyboru są dwa warianty ubezpieczenia działające za granicą:
– polisę działającą na terenie RP i USA oraz Kanady
– polisę działającą na całym świecie.

Tak, każdą polisę można opłacić w dwóch, czterech lub dwunastu ratach. Jest jeden warunek — rata nie może być mniejsza niż 50 zł.

Można, jeśli rower nie jest starszy niż 48 miesięcy i właściciel posiada oryginalny paragon lub fakturę za rower. 

We wniosku należy wpisać cenę roweru widniejącą na fakturze lub rachunku;

Suma ubezpieczenia Casco zmienia się wraz z wiekiem roweru w zakresie:

1-12 miesięcy – 100%

13-24 miesięcy – 80%

25-36 miesięcy – 65%

powyżej 36 miesięcy – 50%

Oczywiście, można ubezpieczyć rower kupiony za granicą. Należy posiadać dowód zakupu, a podczas kalkulacji składki wpisać wartość roweru w złotówkach.

Można ubezpieczyć rowery pracujące w wypożyczalni w zakresie OC i NNW. Ubezpieczenie Casco nie działa w przypadku wypożyczonych rowerów.

Nie musi, wystarczy, że piwnica będzie zamknięta na zamek lub kłódkę wielozastawkową.

Masz pytania?

Zostaw swój numer, oddzwonimy!

Twój numer wykorzystamy tylko jednorazowo do przedstawienia oferty Pewnie na Rower